Шампионът на завършилия в края на миналата седмица Мастърс в Монте

...

Шампионът и финалистът от Монте Карло се каласираха за 1/4-финалите в Барселона

Шампионът на приключилия в края на предходната седмица " Мастърс "  в Монте Карло - Стефанос Циципас (Гърция) и финалистът Каспер Рууд  се класираха за четвъртфиналите на турнира в Барселона, от сериите АТП 500 с награден фонд 2 782 960 евро.

В дуел от третия кръг Циципас преодоля съпротивата на испанеца Роберто Карбайес Баена със 7:5, 6:3 за час и 46 минути игра. Гръцкият тенисист позволи пробив и изостана с 2:3 в първия сет, само че незабавно обърна до 4:3 в своя изгода и затвори частта с съдбоносен пробив за 7:5. Във втория сет един пробив му бе задоволителен за задатък от 5:2 и крайното 6:3. Негов съперник в борбата за постигане до полуфиналите ще бъде 23-годишният аржентинец Факундо Диас Акоста. Той отстрани 17-ия в схемата маджарин Фабиан Марожан след поврат с 3:6, 6:3, 6:1. Срещата продължи час и 47 минути.

Норвежецът Каспер Рууд, трети подложен, записа безпроблемнаа победа над 14-ия в схемата Джордан Томпсън от Австралия с 6:1, 6:4 единствено за 74 минути игра. Рууд реализира два пробива и завоюва пет следващи гейма в първия сет, с цел да стигне до 6:1, а във втората част един пробив му бе задоволителен за сполучливото 6:4. На четвъртфиналите той ще се изправи против Матео Арналди (Италия), който се оправи с аржентинеца Марко Тругелити с безапелационното 6:3, 6:0.

Четвъртият в схемата Алекс де Минор (Австралия) отстъпи пред Артюр Фис от Франция с 5:7, 276 за час и 36 минути игра. За 16-ия подложен Фис следва да играе против Душан Лайович. Сърбинът се наложи в третия кръг над 11-ия подложен Алехандро Давидович Фокина от Испания със 7:6(10), 3:6, 6:1. Срещата продължи два часа и 32 минути.

12-ият подложен Камерън Нори (Великобритания) също си обезпечи място измежду най-хубавите осем след победа над испанеца Роберто Баутиста-Агут с 6:4, 6:3. В спор за място на 1/2-финалите той ще играе с Томас Мартин Ечевери (Аржентина). 13-ят в схемата Ечевери в профил американеца Брандън Накашима след поврат с 3:6, 7:6(5), 6:4 в мач, траял три часа и 11 минути.